Gordini clio 200


W zeszłym roku panowie z Renault pozazdrościli ludziom z Fiata, którym udało się reaktywować legendarną markę Abarth. Francuzi postanowili, że zastosują podobną taktykę i najmocniejsze odmiany ich pojazdów występować będą pod szczególną nazwą.

Pierwsze dostawy samochodu Bluecar z napędem elektrycznym, produkcji francuskiej spółki Bollore i włoskiej Pininfariny, pojawią się "między przyszłą wiosną a latem" - oznajmił prezes Vincent Bollore. Jeszcze tylko przez trzy lata fani BMW mogą czuć się lepsi od miłośników Audi, Mercedesa czy Lexusa. Jest już niemal pewne, że w 2013 roku na rynku pojawi się nowy, pozycjonowany między mini a serią jeden "miejski" samochód spod znaku wirującego śmigła. Do tajnych operacji, czy tylko do odśnieżania? "Rzeczpospolita" pyta o ciągnik kupiony za prawie 100 tys. złotych przez Agencję Wywiadu.Przemysł motoryzacyjny na całym świecie przeżywa głębokie załamanie, ale jest firma, której właściciele nie mają żadnych powodów do narzekania. Firma General Motors skończyła współpracę z najbogatszym sportowcem świata, golfistą Tigerem Woodsem. Rzut oka na rurę wydechową może wiele powiedzieć o stanie jednostki napędowej.

W USA zakończyła się akcja "Pieniądze za rupieć".

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zajmie się właścicielami stacji paliw, które przed długim weekendem windowały ceny paliw. Importerzy mogli odtrąbić sukces. Wg najnowszych danych, w ubiegłym roku sprzedano w Polsce nieco ponad 320 tysięcy nowych samochodów.

samochodów, w tym bus i ciężarówka, zderzyło się na drodze krajowej numer 11 w okolicach Piły. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej pogoda. Gdzie jest samochód prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem? - docieka "Dziennik Gazeta Prawna". Koncern BMW zaprezentował drugi, po mini E, prototyp pojazdu o napędzie elektrycznym. Tym razem Niemcy przygotowali elektryczne BMW 1 coupe o nazwie BMW concept activeE.Pamiętacie film "Baza ludzi umarłych"? Starsi zapewne tak, mamy jednak graniczące z pewnością przeczucie, że większość naszych czytelników nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia. Team Renault, którego kierowcą jest Robert Kubica, przygotowuje znacznie zmieniony bolid na wyścig o Grand Prix Bahrajnu, który 14 marca rozpocznie kolejny sezon mistrzostw świata Formuły 1. Od wczoraj w Olsztynie obowiązuje letnia organizacja ruchu - czyli jak co roku zamknięta jest część olsztyńskiego Starego Miasta. Wczoraj pojawił się odpowiedni znak drogowy, ale większość kierowców... w ogóle go nie zauważyła.

Top Kryminał czyli bezmyślność policjanta


Ciekawe, z jakich materiałów korzysta policja przy szkoleniu swoich funkcjonariuszy?

Polacy na torach F1!


PKN Orlen powołał do życia zespół wyścigowy Verva Racing Team, który będzie reprezentował Polskę w Porsche Supercup. Kierowcami teamu został Robert Lucas i Jakub Giermaziak.

100 załóg w błocie i bezdrożach


Już 14 sierpnia rozpocznie się II runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2009.

Alfa giulietta za 69 900 zł


W warszawskim hotelu Hyatt odbyła się polska premiera nowego modelu Alfy Romeo - giulietty. Podano m.in. polskie ceny tego samochodu.

Motocykliści blokują autostrady


Kilkuset, a może nawet tysiąc motocyklistów protestuje właśnie na płatnych odcinkach autostrad A1, A2 i A4.