Prezes Deutsche Banku nie ma wątpliwości, że Grecja spłaci kredyt


Prezes największego niemieckiego banku, Josef Ackermann przyznał w piątek, że jego zdanie na temat Grecji zmieniło się o 180 stopni., bo teraz jest już pewien, że Grecja spłaci swój kredyt.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom chce dostać bez przetargu od rządu cztery złoża gazu w Jakucji, których zapasy szacowane są na 1,4 proc. wszystkich zasobów rosyjskiego koncernu. Pierwsza polska umowa na sprzedaż jednostek AAU (Assigned Amount Unit, jednostki przyznanej emisji CO2 w systemie ONZ) została podpisana 9 listopada w czasie Szczytu polsko – hiszpańskiego w Sopocie z udziałem Premiera Donalda Tuska i Premiera Jose Luis Zapatero. Umowę zawarto pomiędzy Ministrem Środowiska Polski, Maciejem Nowickim a Josue Tanaką, Dyrektorem pionu klimatycznego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, w obecności Ministra Środowiska Hiszpanii. Na podstawie § 2 ust.4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 marca 2008 r. (Dz.U. Nr 47, poz.275) w sprawie wymaganych dokumentów, trybu i kryteriów rozdziału limitu zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Republice Federalnej Niemiec, Minister Gospodarki ogłasza termin drugiego dodatkowego rozdziału limitu zatrudnienia na okres obliczeniowy 1.10.2009 r. – 30.09.2010r.- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY] Siedem firm i konsorcjów złożyło oferty cenowe w przetargu na budowę 23-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Brzeskiem w Małopolsce. Najniższa zaproponowana cena - blisko 780 mln zł - jest o połowę niższa niż założono w kosztorysie inwestorskim, który opiewał na prawie 1,6 mld zł. Katastrofę samolotu w Trypolisie, w której zginęły 103 osoby, przeżyło tylko małe dziecko. To holenderski chłopiec, wieku około 8-10 lat. Przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.

W środę indeksy w USA stały tuż pod oporami technicznymi (szczególnie dotyczyło to indeksu S&P 500). Gracze potrzebowali tylko niezbyt dużego impulsu, żeby ten opór przełamać. Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA.

- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY] Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police Ponad 200 miejsc szykuje wojsko w Szczecinie w Narodowych Siłach Rezerwowych. To dodatkowa praca dla cywilów, która na pewno nie będzie kolidowała ze stałym zatrudnieniem.Już w styczniu 2011 r. rozpocznie się wydawanie dowodów osobistych z zaszytym podpisem elektronicznym. We wtorek rząd przyjął odpowiedni projekt ustawy. Rada Ministrów przyjęła 11 maja br. informację Ministerstwa Gospodarki na temat stopnia wypełnienia realizowanych w 2009 r. zadań przewidzianych w „Polityce energetycznej Polski do 2030 r." # Dochodzi stanowisko firmy Enion #

Castrol będzie sponsorował Euro 2012


Koncern olejowy Castrol został drugim globalnym sponsorem piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Wszyscy łatają dziury w budżetach


Europa na wirażu, Stany na rozdrożu. Po wielkim kryzysie finansowym świat wpadł w kryzys fiskalny

Po wojskowy chleb i makaron nie ustawiają się tłumy


Mija miesiąc, jak wojsko ogłosiło, że będzie sprzedawać żołnierskie zapasy. Jak na razie do Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie wpłynęło pięć ofert kupna.

Łódzkie. 173 mln zł na rozwój obszarów wiejskich


Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.

Drożeje benzyna z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od czwartku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 14 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 12 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegają zmianie - poinformował płocki koncern.