Microsoft tnie ceny Xboksa 360


Wojna cenowa w konsolach do gier. Microsoft aż o 100 dolarów obniży cenę konsoli Xbox 360 Elite. Identyczne cięcie cen PlayStation 3 w zapowiedziało w zeszłym tygodniu Sony

- Gdyby dla Rady - jak się jej insynuuje - najważniejsza była kondycja budżetu, to wpłata z zysku wyniosłaby nie 8, tylko około 20 mld zł. Wierzę, że to niepotrzebne uzewnętrznienie konfliktu jest pierwszym i ostatnim krokiem zarządu mogącym budzić niepokój prostych ludzi co do wiarygodności banku centralnego - mówi nam Andrzej Rzońca w wywiadzie z Patrycją Maciejewicz dla Gazety Wyborczej W początkowym etapie każdej firmy potrzebne są fundusze, które pomogą jej się rozwijać. Młode firmy, szczególnie w kontekście panującego jeszcze kryzysu nie mają jednak zbyt wielu alternatyw pozyskania kapitału. Jedną z możliwości staje się więc giełdowy rynek NewConnect, na którym jak się okazuje, zadebiutować można za pół ceny. INE PAN prognozuje wzrost PKB w tym roku o 1 proc., a później spodziewa się lekkiego ożywienia. Stopy procentowe powinny pozostać przez cztery kwartały bez zmian - wynika z raportu przygotowanego przez naukowców Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.Polska, jako jeden z nielicznych krajów UE osiągnie dodatni wzrost PKB w 2009 r. – wynika z prognoz jednego z największych europejskich banków - Société Générale. W dniu 13 maja br. wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld spotkał się z Stephanem Hildem, dyrektorem generalnym SG CIB w Polsce. Gdańska Stocznia Remontowa S.A. została dzierżawcą rejonu montażu statków, tzw. dużego suchego doku Stoczni Gdynia S.A. Najdroższa część zakładu nie została sprzedana w ub.r. W czwartek w Gdyni została podpisana umowa na dzierżawę doku. Carl-Peter Forster, były szef General Motors w Europie, został nowym dyrektorem generalnym indyjskiego koncernu Tata Motors, który produkuje najtańsze auto świata Nano i zarazem jest właścicielem brytyjskich zakładów Jaguara i Land Rovera.

Komisja Europejska w oficjalnym komunikacie podała błędne dane o magazynach gazu w Polsce. Poprawiła je po interwencji Gazety .

Grecki rząd zaczyna się przygotowywać do skorzystania z międzynarodowej pomocy finansowej, chociaż formalnie jeszcze o nią nie wystąpił Wybór branż, w które chcą obecnie inwestować fundusze private equity jest uzależniony od tego, jak poszczególne fundusze oceniają stan światowej gospodarki - wynika z analizy przeprowadzonej przez fundusz Riverside.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Już klasyk powieści podróżniczej Arkady Fiedler pisał o „rybach śpiewających w Ukajali” ale i on nie przewidział, że w tym stuleciu z nieba zaczną spadać żaby. ... Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK.Jeden z najpopularniejszych serwisów w USA - ogłoszeniowy Craigslist.com - ma na karku prokuraturę. Według władz serwis stał się najpopularniejszym miejscem w sieci, w którym mafie oferują usługi prostytutek, często nieletnich Amerykańscy prawnicy Romana Polańskiego skrytykowali jego francuskiego przedstawiciela Herve\'a Temime\'a , twierdząc, że nie ma on prawa wypowiadać się w kwestii aresztowania reżysera. Piąty kwartał z rzędu kurczyła się gospodarka strefy euro, ale część analityków większą uwagę przykładała do faktu, że wzrost aktywności odnotowano w Niemczech i Francji. Dane z USA zmniejszają jednak szansę szybkiego wyjścia z recesji.

Kalendarium ISB


13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca.

30 proc. mniej gazu przepływa przez Ukrainę do Europy


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, przesył rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Europy został ograniczony o 29,9 proc.

"Rz": Polska mało atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów


Dobra kondycja polskiej gospodarki nie jest już wystarczającym wabikiem dla zagranicznego kapitału. "Rzeczpospolita" dotarła do raportu globalnej firmy doradczej Ernst & Young opisującego atrakcyjność inwestycyjną Europy.

MinFin, BGK zaoferują obligacje za max. 3.0-6,8 mld zł na 2 przetargach w grudniu


W biurach podróży brakuje wycieczek last minute


Deszczowe lato spowodowało, że Polacy na potęgę wyjeżdżają do ciepłych krajów. Biura podróży informuję, że oferta last minute na sierpień została już praktycznie wyprzedana.