Spadek realnych zarobków w USA


\\\\\\\"\\\\\\\"VII Monet Będziesz teraz odczuwać próżną radość z powodu nagromadzonych pieniędzy. Nie da się ukryć, że stan twojego konta ostatnio się zwiększył, masz przed sobą także perspektywy na dalsze udane interesy, ale niech nie wprawia cię to w przesadną dumę. Łatwo możesz stać się zarozumiała i nie lubiana przez otoczenie. horoskop.wp.plInternetowy gigant Yahoo ogłosił we wtorek, że przejmuje Maktoob.com - jeden z największych arabskich portali internetowych. Ma to mu pomóc w walce z arcyrywalem Google, który jest już obecny na arabskim rynku Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Czy pozbawiamy się szans na pieniądze z UE na drogi? W tej sprawie mocno zaiskrzyło w administracji rządowej.Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ... Gminy Warmii i Mazur nie chcą płacić za oświetlenie dróg krajowych na skrzyżowaniach czy węzłach oceniając, że nie jest to ich zadanie własne. Uważają, że oświetlenie dróg powinna finansować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia do projektu ustawy, która ma rozwiązać problem gruntów pod linie przesyłowe, tzw. prawo drogi. Projekt przewiduje utworzenie specjalnych korytarzy, w których przedsiębiorcy będą mogli lokować urządzenia przesyłowe.

Aż o cztery lata rząd Donalda Tuska chce odsunąć realizację drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany, czyli przede wszystkim wykonanie kanału przez Mierzeję Wiślaną - pisze "Nasz Dziennik".

Kluczowy dostawca ropy do polskich rafinerii zaciągnął ponad 140 mln dol. zobowiązań wobec rosyjskiej kompanii Surgutnieftiegaz. Konsultacje z Kuwejtem i Gruzją W Istambule odbyła się druga edycja ICAO - Air Services Negotiation Conference. Konferencja miała na celu umożliwienie uczestniczącym w niej państwom przeprowadzenie ...

Trąbka zamiast na niebieskim tle ma być na czerwonym. Trzeba będzie przerobić 4,5 tys. samochodów, ponad 8 tys. placówek, 50 tys. skrzynek i ubrania pracowników. Premiera ... - powiedział Wojciech Balczun, prezes zarządu PKP Cargo w rozmowie z Franciszekiem Nietzem, która ukazała się w numerze 35/2009 Polskiej Gazety Transportowej. ► Zacznijmy może ... Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.Minister Gospodarki podjął decyzję o przyznawaniu dodatkowych preferencji podczas oceny merytorycznej wniosków o pomoc finansową w ramach instrumentów wsparcia MG dla projektów realizowanych na rynku chińskim. Jednocześnie rosnące zainteresowanie wspieraniem eksportu w formule de minimis oraz mniejsze środki budżetowe w 2010 r. spowodują ograniczenie dofinansowania projektów związanych z pozostałymi rynkami. Pracownicy Grupy Energa zapowiadają na piątek manifestację przed siedzibą firmy w Gdańsku. Domagają się 10-procentowej podwyżki płac oraz respektowania udziału załogi w procesie restrukturyzacji Grupy. Kierownictwo Energi proponuje 7 proc. podwyżki i apeluje o negocjacje. Komisja Europejska zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opublikowała projekt propozycji rozporządzenia, które wdraża system GHS przyjęty wcześniej przez ONZ. Zgodnie z zasadami Better Regulation KE zorganizowała konsultacje internetowe, których wyniki zostaną wzięte pod uwagę przy przygotowywaniu ostatecznego projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady.

Cena emisyjna dla PGE wyniesie 23 zł, transza dla detalu wzrośnie


23 zł - na tyle ustalono cenę emisyjną akcji Polskiej Grupy Energetycznej dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Inwestorom indywidualnym spółka zaoferowała 15 proc. - podała PGE w komunikacie. Wstępnie zakładano, że będzie to 10 proc.

Poczta częstuje swoich klientów kawą


Znaczek z Kulczyckim No może nie całkiem częstuje. Ale klienci Poczty Polskiej mogą poczuć zapach wyśmienitej kawy za jedyne 1,55 zł. I przy okazji nabyć unikalny znaczek, ...

Ministerstwo Gospodarki o produkcji fiata pandy


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Wicepremier Pawlak: Zadbajmy o polską przedsiębiorczość


- W okresie spowolnienia gospodarczego powinniśmy zadbać o przedsiębiorców, aby skutecznie mogli rozwijać swoją działalność zarówno w skali lokalnej jak i międzynarodowej - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak, otwierając Kongres Gospodarczy, który odbył się 28 maja br. w Warszawie.

Wiatrowe plany Renovatio Power Polska


Spółka Renovatio Power Polska deklaruje, że do 2015 r. ma zamiar zbudować w Polsce farmy wiatrowe o łącznej mocy 200 MW.