Rostowski: Polska, jako jedyny kraj w OECD, przejdzie przez kryzys bez recesji


Polska przejdzie przez kryzys bez recesji i będzie jedynym krajem w OECD, który uzyska wzrost gospodarczy w 2009 roku, wynika z czwartkowej wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego. W jego ocenie to w największym stopniu zasługa polskich przedsiębiorców.

DI BRE podniósł rekomendację dla Puław do "akumuluj"


Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 26 listopada podwyższyli rekomendację dla Zakładów Azotowych Puławy do "akumuluj" z "trzymaj" ustalając cenę docelową na 80,20 zł.

Śląskie: 400 odbiorców bez prądu


Około 400 odbiorców z gminy Niegowa (woj. śląskie) jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Mokry śnieg zalegający na gałęziach spowodował ich przechylanie się na linie przesyłowe, zostało wyłączonych dziewięć stacji niskiego napięcia - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Mocne tąpnięcie


Czwartkowy handel na globalnych rynkach finansowych upłynął pod dyktat obozu niedźwiedzi. Inwestorzy wyprzedawali bardziej ryzykowne aktywa, czyli akcje i towary, a dokonywane przez nich transakcje automatycznie wzmacniały amerykańską i japońską walutę.

Porozumieliśmy się z Rosjanami ws. gazu


PGNiG i Gazprom podpisały porozumienie gazowe - wynika z nieoficjalnych informacji od osób zbliżonych do negocjacji. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie prawdopodobnie zostanie opublikowane dopiero w czwartek.

znalezionych: 27504, strona 1 z 5501
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>