Coraz więcej Polek rodzi w domach


W ub. roku w całej Polsce położne odebrały w domach 129 porodów (na blisko pół miliona wszystkich) - wynika z danych Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze urodzeni", do których dotarła "Rzeczpospolita". Rok wcześniej było takich porodów - 103.

Esbecy próbowali przerwać mszę Jana Pawła II


Do unikalnych zdjęć z papieskiej mszy w Łodzi w 1987 r. dotarli dziennikarze Superwizjera TVN. W reportażu, który zostanie dziś wyemitowany zostaną pokazane także rozmowy z oficerami Służby Bezpieczeństwa, którzy przygotowywali akcję mającą zdestabilizować wizytę Jana Pawła II.

Trudne dni SLD. "To będzie kolejny sprawdzian"


- Poczułem, jak zderzają się różne uczucia. Z jednej strony ból, a z drugiej duma. Czuję się dumny, że potrafimy wznieść się ponad podziały. Wawel stał się symbolem jedności. Mam nadzieję, że jeżeli rodzina kolejnego prezydenta III RP będzie chciała go tu pochować, to tak się stanie - powiedział lider SLD Grzegorz Napieralski.

Tusk: Hazard będzie zamknięty w "specjalnych zonach"


Hazard zamknięty w kasynach, delegalizacja salonów z "jednorękimi bandydami", zdelegalizowanie "twardego hazardu" w internecie oraz podniesienie podatków dla branży hazardowej - takie są założenia projektu ustawy ograniczającej hazard w Polsce. Premier Donald Tusk przedstawił je tuż po spotkaniu z klubami sejmowymi. Premier poinformował też o drugim projekcie ustawy: - Chcemy uwolnić internet od pornografii dziecięcej, pedofilii, handli narkotykami i twardego hazardu.

Fatalna sytuacja na drogach lubelskiego, zablokowane dwie "krajówki"


Do dwóch groźnych wypadków doszło nad ranem w Lubelskiem. Zablokowane są krajowa 19 koło Lubartowa i 17 koło Puław.

znalezionych: 25435, strona 1 z 5087
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>