"Generał przekroczył granicę". Ale zostaje


Generał Waldemar Skrzypczak nie odpowie głową za krytykę zarządzania polską armią. – Generał przekroczył dopuszczalne granice, ale ze względu na szczególne okoliczności nie zdecydowałem się na wyciąganie konsekwencji – poinformował Lech Kaczyński.

W Senacie m.in. nowe zasady wypłacania becikowego


Nowe zasady wypłacania becikowego oraz zmiany w prezydenckiej i samorządowej ordynacji wyborczej - tym m.in. będzie zajmował się Senat podczas rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia.

Rzucali kamieniami w celników. Pójdą siedzieć


Na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd dwóch wandali, którzy w październiku ubiegłego roku obrzucili kamieniami auto z celnikami. Dodatkowo jeden z nich ma pokryć koszty naprawy zniszczonego samochodu. Do zdarzenia doszło w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie).

SN: prokuratura nie może utajniać danych oskarżonego


Radomska prokuratura chciała utajnić imię i nazwisko oskarżonego o przestępstwo związane z działaniami służb specjalnych. Sąd Najwyższy uznał, że utajnianie w akcie oskarżenia danych podsądnego jest sprzeczne z konstytucją, bo sąd nie mógłby wówczas jawnie ogłosić wyroku - co jest jednym z fundamentalnych wymogów prawa.

Kard. Glemp o "cieniu Lenina"


- Odepchnąć krzyż to tworzyć przed sobą straszliwą pustkę - powiedział w Częstochowie prymas Polski kardynał Józef Glemp. Zaznaczył, że mimo decyzji Trybunału w Strasburgu Kościół będzie bronił obecności krzyża w życiu publicznym. - Czyżby cień Lenina znowu odżywał? To właśnie Lenin rzucił hasło rozdziału religii od szkół - mówił także.

znalezionych: 25435, strona 16 z 5087
<<<  -  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  -  >>>