Sejm uczcił 700. rocznicę urodzin Kazimierza Wielkiego


Sejm przyjął specjalną uchwałę w sprawie uczczenia pamięci króla Kazimierza Wielkiego w 700. rocznicę jego urodzin. Jak podkreślono, należał on do grona najwybitniejszych monarchów XIV w., a Królestwo Polskie było prężnie rozwijających się państwem.

Rusza nabór do Narodowych Sił Rezerwowych


Od pierwszego lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych, do końca tego roku przyjętych zostanie 10 tys. ochotników, a kolejne 10 tys. 2011 roku - poinformowano w czwartek na konferencji w MON.

Powitanie w kraju piątej zmiany PKW Afganistan


Żołnierze powracający z piątej zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie zostali powitani w poniedziałek wieczorem na lotnisku wojskowym w podkrakowskich Balicach.

"To świecko-laicki zamordyzm"


- To świecko-laicki zamordyzm - tak o. Dariusz Kowalczyk skomentował w programie "24 Godziny" werdykt Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Sąd uznał wieszanie krzyży w szkolnych klasach za "naruszenie wolności". - Państwo powinno być ślepe na wiarę i niewiarę - odpowiedział etyk Jan Hartman.

Polsko-irlandzki spór sądowy o 40 euro


Sąd Rejonowy w Warszawie zgłosił zapytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE, kto ma zapłacić 40 euro kosztów stawienia się przebywającego w Irlandii świadka na przesłuchanie: sąd irlandzki czy wnioskujący sąd polski.

znalezionych: 25435, strona 11 z 5087
<<<  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  >>>